Pekao Szczecin Open: Polak odpada z turnieju

Aktualizacja: 16 wrz 2016, 08:12
15 wrz 2016, 22:05

Napędzony turniejowym zwycięstwem we włoskiej Genui – Jerzy Janowicz, niestety dzisiaj odpadł z turnieju Pekao Open, który rozgrywany jest na kortach w Szczecinie. Polski tenisista niestety nie sprostał wymaganiom postawionym przez Włocha – Stefano Napolitano i po bardzo wyrównanym meczu z kortu schodził pokonany. Wynik spotkania 1:2 (6:3, 6:7, 4:6).

Pierwszy set poszedł po myśli naszego rodaka, w którym pokazał swoją bardzo dobrą dyspozycje, którą prezentował już od początku zwycięskiego dla niego turnieju we włoskiej Genui. Włoch Napolitano był najwyraźniej oszołomiony tym, że na trybunach zasiadło blisko 3 tysiące kibiców, gdyż popełniał błędy, które przeważnie mu się nie zdarzają. Wynik 6-3 dla Polaka.

Po wygraniu pierwszego seta przez Janowicza, większość była pewna, że teraz wystarczy postawić tylko kropkę nad “i”. Nic bardziej mylnego, gdyż tzw. “maszynkę” odpalił Napolitano. Polak prowadził już 3:0, aby kilkanaście minut później przegrywać 3:4. Sprawy zaczęły się komplikować, a o dalszych losach meczu miał zadecydować tie-break. Tutaj zdecydowanie lepiej zaprezentował się Włoch, który zdominował Jerzego Janowicza, wygrywając w stosunku 7-2.

Trzeci set był bardzo wyrównany, a tenisiści skutecznie wygrywali gemy przy swoim podaniu. Jak wiadomo, aby osiągnąć zwycięstwo, to trzeba przełamać serwis rywala. Tym razem udało się to właśnie Stefano Napolitano, który wygrał podanie Janowicza i nie oddał już zwycięstwa w tym meczu. Wynik 3. seta 6-4 dla Włocha.

Jerzy Janowicz 1:2 Stefano Napolitano (3:6, 7:6, 6:4)