Pekao Szczecin Open: Porażka Fyrstenberga w półfinale debla

17 wrz 2016, 14:07

Ostatni z polskich zawodników – Mariusz Fyrstenberg w parze z Colinem Flemingiem przegrał w półfinale szczecińskiego challengera 6:2, 1:6, 7:10 ze szwedzką parą Brunstrom/Siljestorm.

Początek meczu układał się po myśli polsko-brytyjskiej pary. Zawodnicy wygrywali swoje podania oraz przełamywali rywali, co pozwoliło na szybkie zwycięstwo 6:2.

W drugim secie nie było już tak kolorowo, ponieważ szwedzka para rozpoczęła od prowadzenia 0:4. Później udało się wygrać jednego gema, co jednak nie pomogło i to Brunstrom i Siljestrom mogli się cieszyć z wygranego seta.

Super tie-break również nie był udany dla Polaka i Brytyjczyka. Szwedzi wygrali dwa gemy przy serwisie Fyrstenberga i prowadzili 0:5, jednak udało się odrobić straty. Rywale, niestety, ponownie odskoczyli na 5:8 i pogoń za odrobieniem strat już się nie powiodła.

J. Brunstrom, A. Siljestrom (Szwecja) – C. Fleming, M. Fyrstenberg (Wielka Brytania, Polska, 3) 2:6, 6:1, 10-7