Spokój i pełna kontrola. Pewne zwycięstwo Igi Świątek w Madrycie

28 kwi 2023, 21:35

Iga Świątek udanie rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Liderka światowego rankingu bez większego kłopotu wygrała 6:3, 6:2 z Austriaczką Julią Grabher i awansowała do trzeciej rundy, w której zagra z Amerykanką Bernardą Perą.

Iga Świątek ma za sobą bardzo udany turniej w Stuttgarcie. Polka obroniła tytuł wywalczony przed rokiem, ponownie pokonując Białorusinkę Arynę Sabalenkę. W świetnym nastroju przystąpiła więc do rywalizacji w Madrycie, gdzie rozpoczynała grę od drugiej rundy.

Pełna kontrola i zwycięstwo Świątek

W pierwszym starciu Świątek mierzyła się z Austriaczką Julią Grabher (92. WTA), która o grę w drabince głównej musiała walczyć w kwalifikacjach. Najpierw wygrała w dwóch setach z Chorwatką Aną Konjuh, ale potem przegrała 1:6, 2:6 z Ukrainką Dajaną Jastremską. Była jednak szczęśliwą przegraną, dzięki czemu zagrała w pierwszej rundzie i wygrała 6:1, 7:6 z Bułgarką Wiktorią Tomową.

W pierwszym secie rywalizacja dość wyraźnie przebiegała pod dyktando polskiej tenisistki. Dość szybko wyszła na prowadzenie 4:1 i choć w kolejnych gemach Grabher wygrywała przy swoim serwie, nie była w stanie przełamać Świątek, która ostatecznie wygrała 6:3.

W drugim secie liderka rankingu WTA miała jeszcze większą kontrolę nad meczem. Wygrała trzy pierwsze gemy i choć w czwartym dała się przełamać, nie pozwoliła rywalce na dalsze odrabianie strat i bez większego problemu wygrała tę partię 6:2.

Iga Świątek (1. WTA) vs Julia Grabher (92. WTA) 6:3, 6:2

Dzięki temu zwycięstwu Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Zagra w niej z Amerykanką Bernardą Perą (32. WTA), która ma za sobą dość łatwy mecz z Niemką Tatjaną Marią (wygrana 6:1, 6:3).

Thriller w meczu Hurkacza! Polak przegrywał w trzecim secie 2:5, ale mimo to wygrał