Thriller w meczu Hurkacza! Polak przegrywał w trzecim secie 2:5, ale mimo to wygrał

28 kwi 2023, 21:22

Po raz kolejny w ostatnim czasie Hubert Hurkacz dostarczył nam wielu emocji. Choć w trzecim secie starcia z Richardem Gasquetem przegrywał już 2:5, ostatecznie odrobił straty i wygrał mecz, awansując tym samym do trzeciej rundy turnieju w Madrycie.

Hubert Hurkacz niezbyt udanie rozpoczął swoją przygodę w Madrycie. W czwartek najlepszy polski tenisista przegrał w duecie z Benem Sheltonem w pierwszej rundzie deblowej rywalizacji. Została mu więc gra singlowa.

Imponujący powrót Hurkacza w trzecim secie

W ostatnich tygodniach Polak przyzwyczaił nas do długich i zaciętych setów i nie inaczej było w pierwszej partii z Gasquetem. Po wyrównanych wymianach o losach otwierającego mecz seta decydował tie-break. Polak miał już trzy piłki meczowe, ale żadnej z nich nie wykorzystał, z czego Francuz skrzętnie skorzystał i wygrał 11:9.

Niemal od początku drugiego seta polski tenisista musiał gonić wynik. W piątym gemie zdołał jednak przełamać przeciwnika i od tego czasu utrzymywał nad nim przewagę. Co prawda przy stanie 5:3 miał dwie piłki setowe, ale ich nie wygrał. Szybko jednak rozstrzygnął sprawę w dziesiątym gemie i wygrał seta 6:4.

W trzecim secie Polak miał problemy od samego początku – dość szybko przegrywał gemy i zrobiło się 1:4, a następnie 2:5. Gasquet nie poszedł za ciosem i nie wygrał ósmego gema, dzięki czemu Hurkacz zaliczył efektowny powrót – odrobił straty z nawiązką i ostatecznie wygrał seta 7:5 i całe spotkanie!

Hubert Hurkacz (15. ATP) vs Richard Gasquet (43. ATP) (9)6:7, 6:4, 4:5

Dzięki temu zwycięstwu Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju w Madrycie. Zagra w niej z Chorwatem Borną Coriciem (20. ATP), który wygrał w dwóch setach z Hugo Gastonem.