PGE Skra Bełchatów bez trenera. Zwolnienie po serii fatalnych wyników

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:38
31 sty 2023, 20:03

PGE Skra Bełchatów pozostała bez trenera. Decyzją klubu ze stanowiskiem pożegnał się Joel Banks, pod którego wodzą zespół notował fatalne wyniki, w tym między innymi zaliczył pięć kolejnych ligowych porażek.

Jako główny powód rozstania się z brytyjskim trener wskazano bardzo słabą formę bełchatowskiego zespołu w ostatnich tygodniach. Wystarczy wspomnieć, że w pięciu ostatnich kolejkach PlusLigi PGE Skra zanotowała pięć porażek, a w całym sezonie ma ich już aż 14, przez co zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli.

Joel Banks zwolniony z PGE Skry

Gwoździem do trumny Banksa okazał się być ostatni ligowy mecz z ukraińskim Barkomem Każany. Siatkarze PGE Skry po raz kolejny w ostatnim czasie pokazali się z bardzo słabej strony, czego skutkiem była wyraźna porażka 0:3.

“Decyzją zarządu KPS Skra Bełchatów SA z dniem 31 stycznia 2023 r. Joel Banks zakończył pracę na stanowisku pierwszego trenera zespołu PGE Skry. Powodem jest brak realizacji postawionych celów” – poinformował klub w oficjalnym oświadczeniu.

Rozpoczynają się poszukiwania następcy Banksa

Na ten moment nie wiadomo, kto będzie następcą Joela Banksa na stanowisko pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów. Nie jest również jasne, czy do zatrudnienia nowego menedżera dojdzie przed najbliższym ligowym starciem – niedzielnym wyjazdowym pojedynkiem ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Joel Bano objął zespół z Bełchatowa przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Wcześniej Brytyjczyk pracował w Noliko Maasei, jednym z najbardziej utytułowanych belgijskich klubów. Ponadto od czterech lat pełni rolę selekcjonera reprezentacji Finlandii.

Messi otworzył się ws. mundialu. „Puchar Świata mnie wzywał”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA