PGE Skra ma nowego trenera. Już wcześniej pracował w Polsce

Po nieudanej pierwszej części sezonu, Joel Banks został zwolniony ze stanowiska trenera PGE Skry Bełchatów. Władze klubu szybko znalazły jego następcę – został nim znający realia polskiej siatkówki Włoch Andrea Gardini.

Obecny sezon w wykonaniu PGE Skry Bełchatów jest zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po 22 spotkaniach drużyna ma na koncie zaledwie 29 punktów, co obecnie daje jej dopiero 11. miejsce w tabeli Plus Ligi. Dziewięciokrotni mistrzowie Polski są największym rozczarowaniem tegorocznych rozgrywek.

Joel Banks zwolniony z PGE Skry

Fatalna dyspozycja Skry sprawiła, że władze klubu straciły cierpliwość do dotychczasowego trenera. We wtorek pojawiła się informacja, że z klubu został zwolniony Joel Banks. Momentem kulminacyjnym miała być ostatnie kolejka Plus Ligi, w której bełchatowska ekipa przegrała 0:3 z Barkomem-Każany Lwów.

Od razu rozpoczęły się poszukiwania następcy Banksa. Zadaniem nowego trenera nie tylko ma być zmiana stylu gry drużyny, ale przede wszystkim poprawa miejsca w tabeli, która na ten moment jest wręcz fatalna.

Andrea Gardini nowym trenerem PGE Skry Bełchatów

W środę ogłoszono nazwisko nowego trenera klubu z Bełchatowa. Zadanie w postaci odbudowania drużyny powierzono doświadczonemu Włochowi, Andrei Gardiniemu. Nie tak dawno prowadził on Jastrzębski Węgiel, natomiast w przeszłości był trenerem m.in. Zaksy Kędzierzyn-Koźle i Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Pierwszym i głównym celem nowego szkoleniowca w PGE Skrze ma być zapewnienie miejsca w czołowej ósemce ligowej tabeli. Na ten moment drużyna z Bełchatowa traci do zajmującego ósme miejsce LUK-u Lublin pięć punktów.

PGE Skra Bełchatów bez trenera. Zwolnienie po serii fatalnych wyników

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA