czwartek, 30 czerwca, 2022

PGNiG Superliga Kobiet: Kluby dopuszczone do II etapu postępowania licencyjnego

Wiele mówił się w trakcie sezonu o zmianach, które mają dotknąć najwyższą klasę rozgrywkową żeńskiego szczypiorniaka w naszym kraju. Do tej pory nie poznaliśmy dokładnych szczegółów, za to pierwszego dnia lipca ZPRP ogłosiło listę klubów, które przeszły pierwszy etap postępowania licencyjnego.

Po zakończeniu sezonu wiedzieliśmy, że do kolejnych rozgrywek nie przystąpi drużyna z Jeleniej Góry. W ostatnich dniach gruchnęła także wiadomość o upadku Pogoni Szczecin i już oficjalnie wiemy, że siódemka z Grodu Gryfa nie będzie walczyła w sezonie 2019/2020 w PGNiG Superlidze Kobiet. Dobrą wiadomością jest za to przystąpienie do rozgrywek o mistrzostwo Polski beniaminka SPR JKS Jarosław. Drużyna z południa Polski dokonała kilku ciekawych wzmocnień i widać, że włodarze klubu poważnie myślą o wejściu do Superligi.

Kluby dopuszczone do II etapu postępowania licencyjnego:

  1. MKS Perła Lublin
  2. MKS Zagłębie Lubin
  3. Energa AZS Koszalin
  4. EKS Start Elbląg
  5. KPR Gminy Kobierzyce
  6. MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
  7. KPR Ruch Chorzów
  8. SPR JKS Jarosław

W tym momencie wygląda na to, że o mistrzostwo naszego kraju walczyć będzie osiem drużyn. Dziwi jedynie brak Korony Handball Kielce w gronie zespołów dopuszczonych do kolejnego etapu postępowania licencyjnego. Z pewnością nie jest to jednak ostateczny kształt ligi i o kolejnych szczegółach, takich jak m.in. formuła rozgrywek, dowiemy się już niedługo. Tym bardziej zachęcamy do śledzenia naszego portalu.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA