Piękne trafienie zawodnika Industrii Kielce. Gol kolejki Ligi Mistrzów

Aktualizacja: 22 wrz 2023, 18:15
22 wrz 2023, 15:41

W czwartkowe popołudnie zawodnicy Industrii Kielce zrehabilitowali się za porażkę, której doznali przy okazji inauguracji Ligi Mistrzów sezonu 2023/2024. Mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe z norweskim Kolstad Handball 32:30. Podczas spotkania przepiękne trafienie zanotował Dylan Nahi. Jego gol został wyróżniony przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Mistrzów EHF. Dylan Nahi z cudownym trafieniem

Kielczanie tegoroczną przygodę w europejskich pucharach rozpoczęli źle. Przed własną publiczności ulegli duńskiemu Aalborgowi 31:34. W drugim spotkaniu podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokazali się jednak z lepszej strony i zdobyli swoje pierwsze punkty w Lidze Mistrzów. Ich wyższość musiała uznać norweska ekipa Kolstad Handball.

Jedną z bramek dla mistrzów Polski zdobył Dylan Nahi. Był to gol wyjątkowej urody, który wprawił w zachwyt kibiców zgromadzonych zarówno na trybunach, jak i przed telewizorami. Akcja zaczęła się od podania futbolówki kozłem od Alexa Dujszebajewa. Francuz, który przejął piłkę, był mocno atakowany przez obrońców Aalbroga. Pomimo nacisku ze strony rywali dał radę wyskoczyć i oddać rzut, po którym piłka wpadła do bramki.

Gol był tym bardziej efektowny, że w momencie pokonywania golkipera gospodarzy Nahi był do niego odwrócony plecami. Nawet to nie przeszkodziło mu we wpisaniu się na listę strzelców. Doceniła to Europejska Federacja Piłki Ręcznej, która uznała ten gol za najpiękniejszy w drugiej kolejce Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że po dwóch pierwszych kolejkach kielczanie plasują się na piątym miejscu w grupie A z dwoma oczkami na koncie. Wyprzedzają ich Kolstad (ze względu na lepszy bilans bramkowy), a także THW Kiel, Aalborg i PSG. Właśnie z francuskim klubem Industria zagra 27 września.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Mistrzów. Industria Kielce wraca na zwycięskie tory

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA