Pierwsi półfinaliści Australian Open 2024. To będą wymarzone mecze

23 sty 2024, 17:08

Poznaliśmy już pierwsze półfinałowe pary w rywalizacji kobiet i mężczyzn Australian Open 2024. We wtorek jako ostatni przepustkę do kolejnej fazy wywalczył włoski tenisista Jannik Sinner, który bez straty nawet jednego seta pokonał Andrieja Rublowa. Pozostałych zawodników, którzy powalczą w 1/2 finału, poznamy dopiero w środę.

Znamy dwie pierwsze pary półfinałowe Australian Open 2024

Jako pierwszy wśród mężczyzn awans do półfinału Australian Open 2024 wywalczył Novak Djoković. Najlepszy tenisista w światowym rankingu ATP pokonał Tylora Fritza 3:1. Mecz z udziałem Serba i Amerykanina był w dwóch pierwszych setach niezwykle wyrównany, przez co łącznie potrwał aż trzy godziny i 48 minut. Djoković awansował do 48. półfinału wielkoszlemowego w karierze.

Łatwiejszą drogą do tego etapu miał Jannik Sinner. Włoch we wtorkowe popołudnie pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa 3:0. Starcie rozgrywane na Rod Laver Arena w Melbourne potrwało dwie godziny i 41 minut. Dla 22-latka z San Candido drugi w karierze awans do 1/2 finału turnieju wielkoszlemowego. Poprzedni wywalczył podczas zeszłorocznego Wimbledonu.

Wśród pań prawo walki o wielki finał jako pierwsza zapewniła sobie Coco Gauff. Amerykanka, która wcześniej wyeliminowała z turnieju Magdalenę Fręch, we wtorek poradziła sobie z Ukrainką Martą Kostjuk. To spotkanie potrwało ponad trzy godziny i zakończyło się rezultatem 2:1 dla zawodniczki z USA.

Zupełnie inaczej wyglądał ćwierćfinał Barbora Krejcikova – Aryna Sabalenka. Czeszka uległa Białorusince w ciągu zaledwie 71 minut. Pierwszego seta druga rakieta świata wygrała 6:2, kolejnego natomiast 6:3.