Pierwszy krok wykonany. Iga Świątek jest w 2. rundzie French Open

Aktualizacja: 31 maj 2023, 09:19
30 maj 2023, 19:44

Dobrze zmagania we French Open 2023 rozpoczęła Iga Świątek. Polska tenisistka w pierwszej rundzie paryskiego turnieju nie dała większych szans rywalce, którą była Hiszpanka Cristina Bucsa. Pochodząca z Raszyna zawodniczka cały mecz zamknęła w 75 minut (6:4, 6:0). Trzeba jednak przyznać, że biało-czerwona zawodniczka miała swoje problemy w pierwszym secie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek awansowała do 2. rundy French Open 2023

Iga Świątek we wtorek rozpoczęła walkę o obronę tytułu mistrzowskie tytułu Roland Garros. Wielu kibiców obawiało się o formę Polki, która podczas niedawno rozgrywanego turnieju w Rzymie odpadła w ćwierćfinale z Jeleną Rybakiną. Wówczas liderka rankingu WTA doznała urazu i przy stanie 6:2, 6:7, 2:2 kreczowała.

Na szczęście Iga Świątek poradziła sobie już z kontuzją, co udowodniła podczas starcia z Cristiną Bucsą. Polka rozbiła rywalkę 6:4, 6:0, choć w pierwszym secie miała swoje problemy. Jako pierwsza dała się Hiszpance przełamać, a łącznie straciła aż dwa gemy przy swoim serwisie. Na szczęście liderka rankingu WTA błyskawicznie potrafiła odrabiać straty.

Drugi set na kortach Rolanda Garrosa był natomiast tylko formalnością. Busca przegrała wszystkie gemy i nie potrafiła postawić się Polce nawet przy swoim serwisie. Ta część gry potrwała niespełna pół godziny. Łącznie mecz zamknął się w 75 minutach.

Teraz biało-czerwonej tenisistce pozostało czekać na rozstrzygnięcia w meczu Szwajcarka Ylena In-Albon – Amerykanka Claire Liu. Ten mecz już trwa, a aktualnie prowadzi w nim zawodniczka z Ameryki Północnej.