Pierwszy singlowy tytuł młodego, polskiego tenisisty!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 12:38
22 wrz 2019, 23:05

Daniel Michalski wygrał z Mathieu Perchicotem w finałowym meczu turnieju rangi ITF, rozgrywanego w Kairze. Dla Polaka jest to pierwszy singlowy tytuł w karierze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 7:6(3).

W przypadku 19-letniego tenisisty z Warszawy można powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Grał już bowiem dwukrotnie w finałach turniejów podobnej rangi. Tym razem udało mu się pokonać 438 tenisistę świata i tym samym świętować swój największy sukces w karierze.

W pierwszym secie Michalski nie dał rywalowi większych szans. Wygrał pierwsze cztery gemy, co pozwoliło mu na spokojne dowiezienie korzystnego wyniku do końca partii. W drugiej odsłonie meczu Francuz prowadził 5:2. Polak wykazał się jednak sporą odpornością psychiczną i cierpliwością. Najpierw obronił piłkę setową, by w kolejnych gemach doprowadzić do stanu 5:5. Do przesądzenia losów seta niezbędny okazał się tie-break. W nim lepszy okazał się Polak. Pokonał Perchicota stosunkiem 7-3.