Pierwszy zagraniczny transfer Developresu! Nowe twarze w Policach, Pile i Legionowie!

19 cze 2020, 15:51

Również w TauronLidze karuzela transferowa nie zwalnia tempa. Nowe informacje dobiegają do nas m. in. z Rzeszowa.

Kolejne karty odkrywa ekipa Developresu. Do drużyny prowadzonej przez Stephane’a Antigę dołączy Juliette Fidon-Lebleu Przyjmująca przenosi się do stolicy Podkarpacia po rocznej przygodzie w DPD Legionovii Legionowo. Reprezentantka Francji w minionym sezonie wystąpiła w rundzie zasadniczej w 21 spotkaniach, w których na swoim koncie zgromadziła 282 punktów, w tym 25 w polu serwisowym i 27 w bloku.

Do Legionovii trafiła za to Maja Szymańska. Atakująca występy na seniorskich pakietach będzie łączyć z grą w zmaganiach młodzieżowych. Jestem wdzięczna za zaufanie i ogromną szansę, którą dostałam. Dzięki niej będę mogła skorzystać z doświadczenia starszych zawodniczek oraz trenera” – powiedziała Maja Szymańska. – “Możliwość pokazania się na treningach pierwszego zespołu jest dla mnie dużą motywacją do stawania się coraz lepszą zawodniczką. Mam nadzieję, że za jakiś czas poziom mojej gry pozwoli mi na pokazanie się również na meczach”. Zawodniczkę chwali także trener Alessandro Chiappini. Maja to ogromny talent. Zaimponowała mi nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również skupieniem i profesjonalnym podejściem do indywidualnego treningu, podczas którego z wielką motywacją słucha i wprowadza do swojej gry każdą drobną wskazówkę szkoleniowców” – mówi włoski szkoleniowiec.

Hit transferowy zafundował nam Chemik Police. Zespół Mistrza polski wzmocni wracająca do Polski Agnieszka Kąkolewska! Środkowa w zeszłym sezonie występowała w czołowym klubie włoskiej Serie A, Savino Del Bene Scandicci. Po dwóch sezonach za granicą zawodniczka zdecydowała się na powrót do ojczyzny. W kuluarach mówi się, że kapitan reprezentacji Polski miała również ofertę z tureckiego Fenerbahce Stambuł, ostatecznie jednak wybrała w TauronLigę.

Enea PTPS Piła zaprezentowała nową rozgrywającą. DO ekipy dołączy Maja Pleczarska. W poprzednich latach zawodniczka występowała w m.in E.Leclerc Radomce Radom. To właśnie z tym klubem zadebiutowała na ekstraklasowych boiskach. Grę w beniaminku przerwała jej jednak kontuzja stopy. W ubiegłych rozgrywkach reprezentowała barwy pierwszoligowego Karpaty AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass. W nadchodzącym sezonie powróci do ekstraklasy w barwach Enei PTPS-u Piła. “Gdy pojawiła się możliwość gry w PTPS-ie długo się nie zastanawiałam, drużyna bardzo fajnie zaprezentowała się w zeszłym sezonie, a ja chcę ponownie spróbować swoich sił w ekstraklasie. Dodatkowo będzie tam kilka koleżanek, z którymi miałam już przyjemność grać. Do zespołu dołączam więc z pozytywną energią i nastawieniem. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc drużynie i wykorzystać wszystko to czego nauczyłam się do tej pory” – mówi Pleczarska.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA