MŚ U21. Polscy piłkarze ręczni ograli Japonię i zdobyli “nagrodę pocieszenia”

30 cze 2023, 08:43

Polscy piłkarze ręczni do lat 21 wywalczyli Puchar Prezydenta, czyli nagrodę pocieszenia podczas mistrzostw świata w Niemczech i Grecji. Biało-czerwoni pokonali 28:22 Japonię, dzięki czemu okazali się najlepsi w gronie zespołów, które nie awansowały do drugiej rundy turnieju.

Polacy najlepsi wśród najgorszych

Po braku awansu do drugiego etapu mistrzostw świata (47:22 z USA, 30:30 z Chorwacją i 33:37 z Francją), polscy piłkarze ręczni musieli się zadowolić jedynie walką o Puchar Prezydenta, czyli rywalizacją o miejsca 17-24. Od początku było jasne, że będą faworytami w tej części rozgrywek.

W rywalizacji grupowej Polakom przepisano wynik meczu z USA, a następnie pewnie ograli Libię (37:17) i Algierię (36:23). W decydujących spotkaniach najpierw wygrali 27:21 z Kuwejtem, natomiast na zakończenie zmagań pokonali Japonię 28:22 i ostatecznie zajęli 17. miejsce w turnieju.

Polska vs Japonia 28:22 (12:11, 16:11)

Tegoroczne mistrzostwa świata, które są rozgrywane w Niemczech i Grecji były dla polskich piłkarzy ręcznych pierwszym turniejem od 20 lat. W 2003 roku zakończyli zmagania na siódmym miejscu, natomiast najlepszy wynik osiągnęli w 1997 roku, kiedy to zajęli czwarte miejsce.

W głównej drabince turnieju poznaliśmy półfinałowe pary, które powalczą o awans do finału. Niemcy zmierzą się z Serbią, natomiast o drugie miejsce zagrają reprezentacje Węgier i Islandii.