Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PILNE: Niedzielne zawody odwołane!

PILNE: Niedzielne zawody odwołane!

0

Chcieli, przekładali, ale nic to nie dało. Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Willingen został odwołany.

Organizatorzy mini cyklu Willingen Five mogą mówić o sporym pechu. Nie udało się rozegrać zawodów tak jak pierwotnie planowano. Wiatr utrudniał skakanie już w piątek, kiedy to nie zdołano dokończyć pierwszej i przedłużającej się serii treningowej.

W sobotę skakać się dało. Rozegrano aż cztery serie, w tym kwalifikacje i dwie konkursowe, co sprawiło, że Willingen Five zmienił się na Willingen Three.

Rywalizacja w niedzielę nie miała by bowiem sensu. Grupa zarządzania kryzysowego utworzona pod przewodnictwem ogólnego organu policji, składająca się z przedstawicieli służb porządkowych, gminy Willingen, Ski Club Willingen oraz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej podjęła w sobotni wieczór decyzję o odwołaniu drugiego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen, zaplanowanego na niedzielny poranek – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Początkowo zawody niedzielne miały odbyć się o 16:00, lecz złe prognozy sprawiały, że konkursu o tej porze nie dałoby się rozegrać. Miejscowe władze liczyły na to, że do południa pogoda okaże się nieco łaskawsza. Nic z tych rzeczy!

Władze gminy Willingen nie wyrażą zgody na otwarcie stadionu w niedzielę – dodaje burmistrz Willingen, Thomas Trachte.

Tym samym po 25 tysięcy euro sięgnie Stephan Leyhe, który wygrał nie tylko sobotni konkurs, ale kwalifikacje, co zapewniło mu zwycięstwo w Willingen Five.

 

Komentarze