Strona główna Kolarstwo Piotr Wadecki: Michał myśli o igrzyskach

Piotr Wadecki: Michał myśli o igrzyskach

0
fot. Team Sky

Dyrektor sportowy polskiego zespołu CCC Team i selekcjoner kadry narodowej rozumie decyzję Michała Kwiatkowskiego. Według Piotra Wadeckiego, mistrz świata z 2014 roku nie jest gotowy do walki o najważniejsze laury. 

Piotr Wadecki potwierdził komentarz samego sportowca, według którego pierwsze oznaki braku sił dały się odczuć już po bardzo słabym Tour de France.

Michał już po Tour de France powtarzał, że potrzebuje solidnego odpoczynku. Bardzo szanuje jego decyzję. Nie jest gotowy, by walczyć o wysokie lokaty i pomagać swoim kolegom – tłumaczy Wadecki.

Przypomnijmy, iż Michał Kwiatkowski poinformował w mediach społecznościowych, że nie weźmie udziału w zaplanowanych na najbliższy tydzień Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Wielkiej Brytanii. Swoją decyzję tłumaczy wycieńczeniem organizmu.

Tym samym sprawa lidera wciąż jest nieprzesądzona. Wydaje się, że naturalnie powinien ją przejąć Rafał Majka, który w niedawno zakończonym wyścigu Vuelta a Espana zajął doskonałe – 6. miejsce. Z drugiej strony trasa stworzona jest bardziej pod sprinterów. Nie jest ona trudna, jak na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Spotkam się z zawodnikami w Yorkshire. Usiądziemy i porozmawiamy o tym jak możemy próbować rozegrać zawody. Jakiś pomysł mam, ale chciałbym go przedyskutować – dodaje selekcjoner.

Mamy nadzieję, że przed Michałem Kwiatkowskim obfity czas regeneracji, a kolejno walki na powrót do ścisłej światowej czołówki. Być może szansa na rehabilitacje będzie już za rok, w którym odbędą się m.in. Igrzyska Olimpijskie.

Jestem po rozmowie z Michałem. Powiedział, że nie czuje się na siłach, aby pojechać na mistrzostwa świata. Myślami jest przy kolejnym sezonie, żeby być gotowym na igrzyska i mistrzostwa świata – kończy optymistycznie Wadecki.

 

  http://credit-n.ru/offers-zaim/zaymer-online-zaymi.html

Komentarze