WTA Kuala Lumpur: Piter o mały włos nie odpadła

29 lut 2016, 10:47

Katarzyna Piter wraz ze swoją partnerką Martyną Zanevską ograły w I rudzie gry podwójnej turnieju głównego w malezyjskim Kuala Lumpur Naomi Broady i Caglę Buyukakcay 6:4, 6:7, 1:9 i w ćwierćfinale zmierzą się z parą Melnikova/ Panova.

Tylko Caglę Buyukakcay będą mieli okazję podziwiać kibice w turnieju głównym singlistek w malezyjskim Kuala Lumpur. Polka, Brytyjka oraz Ukrainka odpadły w kwalifikacjach. Ostatnią szansą by zbyt szybko nie żegnać się z Malezją był dzisiejszy mecz gry podwójnej. Minimalnymi faworytkami były Brytyjka wraz z Turczynką, jednak polsko- ukraiński duet zamierzał zawalczyć o awans do kolejnej rundy.

Pierwsza partia, a dokładniej jej początek przebiegał bez przełamań, obie pary solidarnie wygrywały swoje podania. Dopiero w 5. gemie nasza rodaczka wraz ze swoją partnerką wykorzystały błędy rywalek i objęły prowadzenie 3:2 przy własnym serwisie. Niestety radość naszej tenisistki trwała tylko kilka chwil, bowiem przeciwniczki kolejne podanie rozstrzygnęły na swoją korzyść, przez co osiągnęły tzw. „re- break”. Ku uciesze swoich fanów, w późniejszej fazie seta, Piter wraz z Zanevską raz jeszcze triumfowały przy serwisie rywalek i set zakończyły wygrywając 6:4. Kluczem do sukcesu była dobra jakość gry i bardzo dobre wykończenie swoich akcji serwisowych przez polsko- ukraińską parę, czego nie można było powiedzieć o rywalkach, które znacznie odstawały poziomem gry.

Druga odsłona rozpoczęła się chyba najlepiej jak tylko mogła dla Polki i Ukrainki, które wygrały gem serwisowy przeciwniczek. Kolejne partie to konsekwentna, dobra gra naszej i ukraińskiej tenisistki, natomiast Cagla Buyukakcay sprawiała wrażenie zrezygnowanej, czekającej na mecz singlistek. Jednak Turczynka wraz z Brytyjką wzięły się w garść i ze stanu 1:4 doprowadziły do remisu 6:6. O wygranej w tej partii, a może i całym meczu decydował zatem tie- break, w którym lepsze okazały się przedmeczowe faworytki. Ostatnie gemy to był popis gry Broady wraz z Buyukakcay, co przy słabszej grze rywalek dało im zwycięstwo w drugim secie. 7:6 (1)

Ostatnia odsłona, czyli super tie- break musiał zatem zdecydować o triumfatorkach tego pojedynku. Fala entuzjazmu z końcówki drugiej partii nie została przeniesiona przez Brytyjkę i Turczynkę na ostatni set. Po udanej grze, mecz zwycięsko zakończył polsko- ukraiński debel 11:9.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur, Malezja, WTA International (pula nagród: 226,750$), mecz I rundy gry podwójnej kobiet

Katarzyna Piter, Polska/ Maryna Zanevska, Ukraina- Naomi Broady, Wielka Brytania/ Cagla Buyukakcay, Turcja 6:4, 6:7(1), 11:9