Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PK w Kuusamo: Sato najlepszy. Polacy z punktami

PK w Kuusamo: Sato najlepszy. Polacy z punktami

0

Keiichi Sato wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. W fińskim Kuusamo zawodnik z Japonii uzyskał 137,5 oraz 142 metry, co dało mu 293,7 pkt.

O 8,7 pkt gorzej zaprezentował się jego rodak – Taku Takeuchi (137,5 m;138 m). Podium uzupełnił Austriak – Clemens Aigner.

Do drugiej rundy awansowało dwóch polskich zawodników. Duże nadzieje na sukces wiązaliśmy z osobą Andrzeja Stękały, który po skoku na 136 metr zajmował po pierwszej serii doskonałe – 5. miejsce. W drugiej próbie uzyskał 120 metrów i zajął ostatecznie 12. pozycję. Trzy lokaty niżej uplasował się Aleksander Zniszczoł (131,5 m; 121 m).

Na 32. lokacie znalazł się Paweł Wąsek, 40. był Kacper Juroszek, zaś Tomasz Pilch zajął 47. miejsce.