PK w Notodden: Rajda w dziesiątce na inauguracje!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:55
13 gru 2019, 21:34

Jessica Malsiner wygrała pierwszy w tym sezonie konkursu Pucharu Kontynentalnego pań. Na skoczni w norweskim Notodden uzyskała 89 i 84,5 metra, co dało jej 221,9 pkt.

Tuż za Włoszką uplasowała się Sophie Sorschag, która wylądowała na 97 i 82 metrze. Austriaczka straciła do najlepszej w tych zawodach zaledwie 0,7 pkt, choć po pierwszej rundzie miała nad nią blisko czteropunktową przewagę.

Podium uzupełniła Rosjanka – Kristina Prokopiewa (90,5 m; 84,5 m).

Duże nadzieje na sukces wiązaliśmy z występem Kingi Rajdy. Polska skoczkini, która dwukrotnie zajęła miejsce na podium w zmaganiach tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego, uplasowała się na 10. pozycji. Rajda uzyskała 90 i 80,5 metra.

Po punkty sięgnęły także inne Polki. Anna Twardosz po skokach na 83 i 84,5 metra wywalczyła 17. lokatę, zaś na 28. lokacie znalazła się Joanna Szwab (90,5 m; 84,5 m).

Na 32. pozycji sklasyfikowano Wikotrię Przybyło, zaś 38. była Nicole Konderla.