PK w Planicy: Huber wygrywa, Kot w "5"

Aktualizacja: 18 sty 2023, 11:50
1 lut 2020, 15:21

Stefan Huber wygrał sobotnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w słoweńskiej Planicy. Do “10” wskoczył Maciej Kot.

Austriak uzyskał 131,5 i 127,5 metra, co dało mu 252 pkt. 1,2 pkt mniej zgromadził drugi – Anze Semenic ze Słowenii (135 m; 118 m).

Podium uzupełnił drugi z gospodarzy – Ziga Jelar (129,5 m; 131,5 m).

Dobrze poradził sobie Maciej Kot, który po pierwszej serii, w której uzyskał 125 m, zajmował 10. pozycję. W finale uzyskał 129,5 metra, co dało mu 5. miejsce z 9,9 pkt straty do triumfatora.

Pucharowe punkty wywalczył też Paweł Wąsek (126 m; 121 m), który zajął 26. lokatę.

Miejsca w drugiej dziesiątce nie utrzymał Adam Niżnik, który spadł z 18. pozycji na 30. W Planicy uzyskał 125 i 116,5 metra.

Awansu do finału nie wywalczył Stefan Hula, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch, którzy zajęli odpowiednio 36., 46. i 47. miejsce.