Plany startowe Igi Świątek. Czas na Azję. Kiedy Polka zagra kolejne mecze?

Aktualizacja: 18 wrz 2023, 21:09
18 wrz 2023, 18:42

Napięty kalendarz sprawił, że w rozpoczynającym się właśnie turnieju WTA 1000 w Guadalajarze zabraknie światowej czołówki tenisa. Na kolejne mecze z udziałem Igi Świątek nie będziemy musieli jednak bardzo długo czekać. Wiceliderka rankingu ma być obecna na zawodach WTA 500 Tokio.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek wraca na kort. Najpierw Tokio, następnie Pekin

Impreza w Guadalajarze, która oficjalnie rozpoczęła się w poniedziałek, odbywa się równo tydzień po zakończeniu wielkoszlemowego turnieju US Open. Ponieważ przed tenisistkami jeszcze cykl dużych turniejów w Azji, a także kończące sezon zmagania WTA Finals, wiele najlepszych zawodniczek zrezygnował z wizyty w Meksyku. Tak zrobiła m.in. Iga Świątek,

Polka potwierdziła jednocześnie, że weźmie udział w zmaganiach WTA 500 Tokio. Turniej w stolicy Japonii potrwa od 25 września do 1 października. Dla wiceliderki światowego rankingu będzie to powrót na korty, gdzie dwa lata temu w 2. rundzie igrzysk olimpijskich pokonała ją Paulą Badosą (3:6, 6:7).

Od razu po zakończeniu zmagań w Tokio Iga Świątek uda się do Pekinu. Tam czeka ją rywalizacja w ostatnim tegorocznym turnieju rangi WTA 1000. Na zakończeniu sezonu odbędzie się natomiast rywalizacja w Cancun. Meksyk będzie gospodarzem tegorocznym zmagań WTA Finals, w których weźmie udział tylko osiem najlepszych tenisistek świata.

Możliwe, że Polkę zobaczymy również w finałach Billie Jean King Cup. Te odbędą się w dniach 7-12 października. Oznacza to, że w najlepszym wypadku naszą tenisistkę czekają jeszcze cztery tegoroczne starty, a następnie zasłużony odpoczynek przed sezonem 2024.

Terminarz Igi Świątek. Starty Polki do końca 2023 roku

● WTA 500 w Tokio: 25 września – 1 października

● WTA 1000 w Pekinie: 30 września – 8 października

● Billie Jean King Cup Finals: 7-12 października

● WTA Finals w Cancun: 29 października – 5 listopada

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek mogła zostać… piłkarką. “W piłkę byłam lepsza”

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA