Strona główna Pozostałe Płaski brzuch – co robić by to osiągnać?

Płaski brzuch – co robić by to osiągnać?

0

Lato to czas upałów, dlatego urządzenia grzewcze tak duże, jak bojler są zbędne. Nie lepiej zamienić go na porządny kaloryfer? Płaski brzuch to marzenie zarówno wielu kobiet jak i mężczyzn i pasuje zarówno do umięśnionej, jak i szczupłej sylwetki. Nie tak łatwo jest jednak osiągnąć ten efekt – szczególnie kiedy zewsząd kuszą nas plażowe smakołyki, lody czy zimne piwo. Jak skutecznie osiągnąć efekt płaskiego brzucha?

Po pierwsze – dieta

Najważniejszym składnikiem dobrej formy jest dieta. Nawet najcięższe i najbardziej wycieńczające treningi nie przyniosą pożądanych rezultatów, jeśli nie będziesz dbał o to, co jesz! Taka dieta wcale nie musi oznaczać ujemnego bilansu kalorycznego. Ważna jest przede wszystkim zmiana nawyków, która pozytywnie wpłynie na procesy metaboliczne i nawodnienie ciała. Po pierwsze, staraj się jeść mniej, ale częściej. Zamiast wychodzić z domu bez śniadania, a potem objadać się obfitym obiadem, rozłóż swój dzienny plan żywieniowy na 5 mniejszych posiłków. Ważne jest również urozmaicanie posiłków. Jedząc codziennie to samo, nie dostarczysz organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Najlepiej rzuć po prostu okiem na piramidę żywieniową i postaraj się, żeby na Twoim talerzu znalazło się coś z każdej kategorii. Ważne jest również, by kontrolować ilość soli i cukru w naszych potrawach. Obecnie te dwa składniki pojawiają się wszędzie w nadmiernej ilości i nie ma się czemu dziwić. Zarówno sól, jak i cukier to jedne z najpopularniejszych i najbardziej podstawowych przypraw na świecie. Cukier biały jest jednak niezwykle kaloryczny i co więcej – uzależniający, dlatego w zdrowej diecie powinien być zamieniany na stewię lub ksylitol. Spożywanie nadmiernych ilości soli prowadzi z kolei do odkładania się wody w organizmie i nieestetycznego, opuchniętego wyglądu. Nie można też zapominać o wodzie, która powinna, szczególnie latem, zastąpić słodkie napoje. Szczególnie podczas wysiłku fizycznego ciało odwadnia się – na treningu należy pić nawet litr wody na godzinę.

Po drugie – trening!

Dieta i trening zawsze się uzupełniają i idą w parze – najlepsze wyniki osiągniemy, łącząc zdrowe odżywianie z odpowiednimi dla naszego ciała ćwiczeniami. Jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest punktowe spalanie tkanki tłuszczowej – amatorzy siłowni myślę, że robienie brzuszków pomaga spalać tłuszcz z brzucha. Nic bardziej mylnego! Organizm otłuszczenie ma wewnętrznie zaprogramowane w genach, więc na nic zdadzą się nadmiernie obciążające brzuch treningi. By osiągnąć pożądany efekt, należy przede wszystkim zacząć od cardio –  interwałowych ćwiczeń wysiłkowych, które zwiększają wytrzymałość i pomagają spalać kalorie. Może to być wyjście na rower, bieg czy aerobik – ważne, żeby ćwiczenia były intensywne. Oczywiście trening brzucha też jest ważny – to właśnie dobrze wyrzeźbione mięśnie przyciągają największą uwagę na plaży. Oczywiście, możesz robić brzuszki, ale jest wiele innych ćwiczeń, które pomogą ci wzmocnić całe ciało. Spróbuj takich ćwiczeń jak obroty na maszynie czy świeca. Jeśli czujesz się na siłach – idź na park z drążkami i tam przetrenuj swój brzuch. Takie ćwiczenia pomogą ci rozwinąć nie tylko górne, ale również dolne i skośne mięśnie brzucha. Zastosuj się do naszych rad, a zobaczysz, że nigdy nie miałeś lepszego brzucha!

Komentarze