Polacy zagrają na siatkarskim mundialu bez Leona. „Zbyt duże ryzyko”

Polski Związek Piłki Siatkowej oficjalnie poinformował, że Wilfredo Leon nie weźmie udziału w nadchodzących Mistrzostwach Świata w siatkówce mężczyzn. Zadecydowały konsultacje medyczne oraz rozmowy pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami.

Wilfredo Leon nie zagra na mistrzostwach!

W poniedziałek Nikola Grbić przedstawił listę siatkarzy, którzy zostali odesłani z obozu przygotowawczego w Spale. Tym samym wyselekcjonował grupę siatkarzy, którzy staną przed szansą na doprowadzenie Polski do trzeciego triumfu z rzędu na siatkarskim mundialu. Wśród nich znalazł się również Wilfredo Leon, ale selekcjoner zwrócił uwagę, że jego występ stoi pod znakiem zapytania.

 Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia — powiedział Nikola Grbić.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Dziś jest już jasne, że Leon najbliższy turniej obejrzy z wysokości trybun lub przed telewizorem. Niestety, powrót do pełnej sprawności po kontuzji wymaga więcej czasu. PZPS w swoim oświadczeniu przyznał, że — dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem.

Siatkarskie święto w Polsce i Słowenii rozpocznie się 26 sierpnia i potrwa do 11 września. 

Grbić zrezygnował z 7 siatkarzy przed mundialem. Kto pozostał na obozie w Spale?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama