Challenger Sopot: Polak niespodziewanie odpadł z turnieju w Sopocie!

31 lip 2019, 18:04

Kamil Majchrzak przegrał z Jeremym Jahnem w drugiej rundzie tenisowego challengera BNP Paribas Sopot Open. Polak uległ zawodnikowi, znajdującemu się obecnie na 420 miejscu w rankingu ATP. To spora niespodzianka, biorąc pod uwagę ostatnie występy Majchrzaka i jego awans do najlepszej setki męskiego tenisa.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Trwał ponad godzinę. Zawodnicy do stanu 6-6 wygrywali swoje podania. Więcej okazji do przełamania miał Jahn, który nie wykorzystał aż pięciu breakpointów. W tie-breaku lepszy okazał się tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego, wygrywając do 5.

Z początku, druga partia nie zapowiadała katastrofy. Polak przełamał w pierwszym gemie rywala, wychodząc na prowadzenie. Kolejne sześć gemów, ku zdziwieniu publiczności, padły jednak łupem Niemca. Polak nie miał w tym okresie zbyt wiele do powiedzenia, przegrywając seta 1:6.

W trzeciej, decydującej odsłonie meczu jako pierwszy przełamał Jahn. Wygrał podanie Majchrzaka w 5 gemie, wychodząc na prowadzenie 3:2. Polak od razu doprowadził jednak do wyrównania. Kolejne przełamanie w 11 gemie (przy stanie 5:5) było jednak nie do odrobienia. Niemiec wygrał swoje podanie do zera i zakończył seta 5:7.