Strona główna Pozostałe Dart Polka blisko niespodzianki – Podgórska postraszyła 10-krotną Mistrzynię Świata!

Polka blisko niespodzianki – Podgórska postraszyła 10-krotną Mistrzynię Świata!

0

W swoim debiucie na Mistrzostwach Świata federacji BDO Karolina Podgórska nie była faworytką. Można było mówić o niełatwym losowaniu, Polka trafiła na 10-krotną Mistrzynię Świata Trinę Guliver. Sam występ w Lakeside był już sukcesem, ale wszyscy liczyli na coś więcej.

Brytyjka nie grała na swoim najwyższym poziomie. Często myliła się na podwójnych, co skrzętnie wykorzystywała nasza reprezentantka. Podgórska nie miała takich problemów z lotkami kończącymi, co dało jej prowadzenie 1-0 w setach.

Słabsze punktowanie Polki sprawiło jednak, że Guliver wyrównała stan meczu. Podobnie było w decydującej partii, gdzie idąc łeb w łeb darterki doszły do stanu 2-2 w legach. Oznaczało to decydującą rozgrywkę o losach całego spotkania.

Bardziej utytułowana zawodniczka trafiając w sam środek tarczy zapewniła sobie handicap w postaci rozpoczynania decydującego lega. Tutaj także wyszło słabsze punktowanie Podgórskiej i większe doświadczenie 10-krotnej zdobywczyni tytułu i to właśnie Trina Guliver awansowała do kolejnej rundy mistrzostw.

Mimo to jest to cenne doświadczenie dla najlepszej polskiej darterki i z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Polskim kibicom pozostaje trzymać kciuki za to, aby Polka pojawiała się częściej przed kamerami i święciła większe sukcesy, bo z pewnością jest na to potencjał.

Komentarze