Polka z medalem PŚ w łyżwiarstwie szybkim! Wykorzystała znajomość toru

Aktualizacja: 8 gru 2023, 21:34
8 gru 2023, 19:54

Andżelika Wójcik zdobyła brązowych medal w rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, który odbywa się w Tomaszowie Mazowieckim. Polka pokonała dystans w czasie 38,16 sekundy. Pierwsze miejsce zajęła Koreanka Min-Sun Kim, a druga była Holenderka Femke Kok.

Polska z pierwszym indywidualnym medalem w sezonie 2023/2024

Przed zawodami, które odbywają się Arenie Lodowej zlokalizowanej w Tomaszowie Mazowieckim, Konrad Niedźwiedzki z Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego zapowiadał, że biało-czerwoni celują w pierwszy w sezonie medal indywidualny. Z trzech dotychczasowych Pucharów Świata Polacy wracali z krążkami, ale wywalczonymi w konkurencjach drużynowych

Cel został osiągnięty już podczas pierwszego dnia zmagań. W sprincie na 500 metrów trzeci wynik w stawce uzyskała Andżelika Wójcik. Polka startowała w czwartej parze i po swoim przejeździe objęła prowadzenie. W dalszej części rywalizacji lepsze czasy uzyskały jedynie Min-Sun Kim i Femke Kok.

Podczas piątkowej sesji dobry występ zaliczył również Damian Żurek, który zajął szóstą lokatę w rywalizacji na 1000 metrów. Do podium zabrakło Polakowi zaledwie 0.14 sekundy. Koronną konkurencją 24-latka jest jednak dystans o połowę krótszy. W zmaganiach na 500 metrów zawodnik Pilicy Tomaszów Mazowiecki będzie jednym z faworytów.