Polki przegrały z Dominikaną. Koniec szans na grę w fazie finałowej VNL

2 lip 2022, 14:55

Polskie siatkarki przegrały trzeci mecz z rzędu na turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet w Sofii. Pojedynek z Dominikaną zakończył się wynikiem 3:2 (20-25, 38-36, 25-20, 13-25, 15-9) . Porażka oznacza koniec szans na udział w turnieju finałowym.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polska przegrywa trzeci mecz VNL w Sofii

Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polek 20-25. Siatkarki z Dominikany prowadziły już 12-7, co stanowiło solidną zaliczkę, ale nie udało im się jej utrzymać. Polki doprowadziły do remisu 16-16 i wtedy zaczęła się gra punkt za punkt. Pod koniec seta podopieczne Lavariniego włączyły wyższy bieg i zdobywając 5 punktów pod rząd, wyszły na prowadzenie 1:0.

Set numer dwa rozpoczął się świetnie dla Polek. Prowadziły na początku 2 do 6, ale tym razem to Dominikanki wyszły obronną ręką z opresji i zdołały zniwelować swoją stratę. Rywalizacja była tak wyrównana, że konieczne było granie na przewagi, co zakończyło się dopiero przy wyniku 38-36.

W trzecim secie rywalki dość szybko złapały kilkupunktową przewagę i nie odpuściły jej już do końca, wygrywając 25-20. Czwarte starcie był pokazem siły biało-czerwonych. Polki szybko doprowadziły do remisu, oddając swoim rywalkom tylko 13 punktów. Niestety tie-break wyglądał zupełnie inaczej. Siatkarki z Dominikany wygrały 15-9 i tym samym zwyciężyły po pięciosetowym pojedynku.

Polki pewne utrzymania w VNL

Niestety turniej w Sofii nie jest udany dla Polski. Jak dotąd nasze siatkarki przegrały wszystkie spotkania – z Chinami, Włochami i teraz z Dominikaną. Konsekwencją jest koniec szans na grę w fazie finałowej tegorocznej Ligi Narodów. Pewne jest jednak to, że zdołają się utrzymać w siatkarskiej elicie. Obecnie zajmują 11. miejsce w tabeli.

Wielkie zmiany w PlusLidze. Do rozgrywek dołączył zespół z Ukrainy!