Polki przegrały w Ergo Arenie. Koniec zwycięskiej passy

wrz 30 2022, 08:34

Reprezentacja Polski przegrała z Dominikaną w czwartym spotkaniu fazy grupowej mistrzostw świata 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25). Biało-Czerwone generalnie rozegrały dobry mecz. Sęk w tym, że rywalki rozegrały kapitalny. Polki ponownie rozgrzały publiczność w gdańskiej Ergo Arenie. Szkoda, że tylko w pierwszym secie.

Polki doznały pierwszej porażki w Ergo Arenie

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przystępowała do rywalizacji z Dominikaną w kapitalnych nastrojach. Zwycięstwa z Chorwatkami (3:1), Tajkami (3:0) i Koreankami z Południa (3:0) pozwalały sympatykom kadry wierzyć w sukces z czwartkowymi oponentkami. Niestety, trzeba było to zaprezentować na parkiecie, zaś to do łatwych zadań nie zależało.

Dominikanki już w potyczce przeciwko Turczynkom pokazały lwi pazur, ponosząc minimalną porażkę dopiero po tie breaku. Polskie siatkarki wobec tego pragnęły prędko wybić przeciwniczkom siatkówkę z głowy. Premierowa odsłona widowiska to koncert zespołu prowadzonego przez trenera Stefano Lavariniego. Rewelacyjną postawą mogła pochwalić się zwłaszcza Olivia Różański.

W trakcie trzech następnych partii reprezentantki Polski również grały na przyzwoitym poziomie. Jednak to, co wyprawiały rywalki w obronie i kontrataku, wyglądało absolutnie kosmicznie. Wczoraj oponentki naszych rodaczek zwyczajnie wystąpiły na mistrzowskim poziomie. Dominikana pokonała Biało-Czerwone 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21).

Rewelacyjnie spisywały się Elizabeth Brayelin Martinez (20 punktów) i Bethania De La Cruz (19 “oczek”). Wśród Polek wyróżniały się Magdalena Stysiak (23 punkty) oraz wspomniana Różański (16 “oczek”). Ekipa narodowa Dominikany zdobyła 62 punkty atakiem. Z kolei polskie siatkarki popełniły aż 23 błędy.

Biało-Czerwone w tabeli grupy B spadły na trzecie miejsce. W tym momencie prowadzą Dominikanki przed Turczynkami. Jednak ostateczne rozstrzygnięcia tej fazy turnieju poznamy w sobotę. Wówczas reprezentacja Polski zagra przeciwko Turcji. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:30.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polacy dali czadu. Trzech siatkarzy wyróżnionych po mistrzostwach Europy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA