Polscy biathloniści daleko, pechowy występ Guzika

17 gru 2015, 19:38

Polscy biathloniści po raz kolejny zaliczyli kiepski start w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. W słoweńskiej Pokljuce żaden z nich nie zajął miejsca w czołowej 60., co oznacza, że nie obejrzymy ich w biegu pościgowym.

Najbliżej z “biało-czerwonych” był Grzegorz Guzik, który zajął 61. miejsce. Polak zaliczył jedną karną rundę za niecelny strzał. Do awansu do biegu pościgowego zabrakło mu jednak niecałych 4 sekund.

Pozostali Polacy spisali się jeszcze słabiej. Na 75. miejscu uplasował się Mateusz Janik, a na 91. pozycji sklasyfikowany został Rafał Penar. Obaj mieli po jednym błędzie na strzelnicy.

Zawody wygrał Niemiec Simon Schempp, przed Norwegiem Ole Einarem Bjoerndalenem i Rosjaninem Jewgienijem Garaniczewem. Cała trójka strzelała bezbłędnie.