Polscy siatkarze coraz bliżej IO 2024! Wygrali po zaciętym boju z Argentyną

6 paź 2023, 12:06

Pięć meczów, pięć zwycięstw – tak wygląda bilans siatkarskiej reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Tym razem biało-czerwoni po zaciętym spotkaniu wygrali 3:1 z Argentyną i zbliżyli się do wyjazdu na IO 2024.

Ważne zwycięstwo polskich siatkarzy

Po początkowo wyrównanej grze w pierwszym secie, przez znaczną jego część polscy siatkarze musieli gonić wynik. Argentyńczycy wypracowali sobie przewagę i prowadzili już nawet 20:16, ale w samej końcówce biało-czerwoni włączyli wyższy bieg. Najpierw odrobili straty do stanu 22:22, a następnie przechylili szalę na swoją stronę, wygrywając 25:23.

W drugim secie Argentyńczycy nie pozwolili Polakom na podobny przebieg gry, choć było do tego blisko. Rywale z Ameryki Południowej mieli przewagę na początku seta, ale od stanu 12:12 gra była bardziej wyrównana. W decydujących momentach biało-czerwoni zbliżyli się na jeden punkt do przeciwników, ale to siatkarze z Argentyny wygrali tę partię 25:23.

Trzeci set miał kilka faz. Początkowo gra toczyła się punkt za punkt, a od stanu 9:8 Polacy zdołali odskoczyć Argentyńczykom na kilka punktów i prowadzili nawet 16:10. Rywale ich dogonili i wyrównali przy stanie 19:19. O losach seta decydowała gra na przewagi, z którą lepiej poradzili sobie biało-czerwoni, triumfując 28:26.

W decydującym z perspektywy Polaków secie wydaje się, że mieli grę bardziej pod kontrolą niż w trzech poprzednich. Od stanu 3:3 nie oddali Argentyńczykom prowadzenia nawet na chwilę, a wyraźną przewagę zaczęli budować od wyniku 13:12. Ostatecznie wygrali tę partię 25:20 i cały mecz 3:1.

Polska 3:1 Argentyna (25:23, 23:25, 28:26, 25:20)

Przed polskimi siatkarzami jeszcze dwa spotkania w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. W sobotni poranek zagrają z Holandią (10:00), natomiast w niedzielę o godzinie 13:30 zagrają z Chinami.