Polscy siatkarze gotowi do ME! Ograli Ukrainę w próbie generalnej

26 sie 2023, 21:04

Siatkarze reprezentacji Polski wygrali w Łodzi 3:2 towarzyskie spotkanie z Ukrainą, które było próbą generalną drużyny Nikoli Grbicia przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni zaczynają więc przygotowania do starcia z Czechami, które odbędzie się w czwartek.

Polacy lepsi od UKraińców w tie-breaku

Przez większą część pierwszego seta rywalizacja była bardzo wyrównana, ale w samej końcówce Polacy byli znacznie skuteczniejsi, dzieki czemu wygrali 25:22. Drugi set miał niemal odmienny scenariusz – biało-czerwoni długo prowadzili, jednak partię wygrali rywale 26:24.

Trzeci set ponownie nie wyznaczył wyraźnie lepszej drużyny, ale w końcówka ponownie należała do naszych siatkarzy, którzy triumfowali 25:22. Biało-czerwoni mogli zakończyć spotkanie już po czwartej partii, ale nie wykorzystali trzech piłek meczowych. Ukraińcy tego dokonali i wygrali 31:29.

W tie-breaku polscy siatkarze byli znacznie skuteczniejsi, biorąc pod uwagę cały przebieg tej partii. Prowadzili już 7:3 i choć Ukraińcy doprowadzili do stanu 12:11, ostatecznie Polacy triumfowali 15:12 i wygrali spotkanie.

Polska vs Ukraina 3:2 (25:22, 24:26, 25:22, 29:31, 15:12)

Teraz przed polskimi siatkarzami ostatni etap przygotowań do mistrzostw Europy, które rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek. Pierwsze spotkanie Polacy rozegrają jednak dopiero w czwartek, a ich rywalami będą Czesi.

Grbić ogłosił listę powołanych na ME. Na turniej jedzie 14 siatkarzy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA