sobota, 25 czerwca, 2022

Polscy skoczkowie mają nowego trenera! Apoloniusz Tajner potwierdza

To już oficjalna informacja. Nowym selekcjonerem polskich skoczków narciarskich zostanie Thomas Thurnbichler. Wiadomość o zatrudnieniu Austriaka potwierdził prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Po zebraniu prezydium zarządu Polskiego Związku Narciarskiego media zostały poinformowane o zmianach w naszych rodzimych skokach narciarskich. Dowiedzieliśmy się m.in. o przywróceniu podziału na Kadrę Narodową A, B oraz Młodzieżową. Potwierdzono również, że PZN nie zamierza przedłużać umów ze sztabem szkoleniowym.

Teraz już wiadomo, kto zastąpi odchodzących trenerów. Nowym selekcjonerem polskich skoczków zostanie Austriak Thomas Thurnbichler. Doniesienia medialne w rozmowie ze stacją Eurosport potwierdził sam prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Zdradzono również, że jego asystentem będzie Mathias Hafele. Ponadto potwierdzono, że Austriak zamieszka w Krakowie. Kontrakt z Thurnbichlerem ma obowiązywać aż do 2026 roku, tak, aby 32-latek wraz ze swoim sztabem mógł przygotować polskich skoczków do najbliższych Igrzysk Olimpijskich. Te, przypomnijmy, odbędą się we Włoszech.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA