Strona główna Sporty zimowe Łyżwiarstwo Polska doczekała się otwarcia pierwszej Areny Lodowej!

Polska doczekała się otwarcia pierwszej Areny Lodowej!

0
Foto: da.feedsportal.com

W czwartek, 14 grudnia 2017 roku został otwarty pierwszy w Polsce kryty tor lodowy w Tomaszowie Mazowieckim. W obiekcie trenować mogą zawodnicy czterech dyscyplin olimpijskich: łyżwiarstwa szybkiego i figurowego, short tracka i hokeja. W uroczystości wziął udział prezydent RP Andrzej Duda. 

Nowoczesna i wielofunkcyjna arena lodowa to pierwszy kryty tor lodowy w Polsce, na którym już od kilku tygodni trenują polscy panczeniści. Budowa areny trwała niecałe półtora roku i kosztowała ponad 50 mln zł. Niemal połowa tej kwoty pochodzi z Ministerstwa Sportu – jest to inwestycja strategiczna dla polskiego sportu. Arena posiada nie tylko tor lodowy, ale także pełnowymiarowe lodowisko hokejowe, wielofunkcyjne boisko do siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki. Dzięki nowoczesnemu oświetleniu obiekt został również przystosowany do relacji telewizyjnych transmisji w jakości HD.

Prócz Andrzeja Dudy, na otwarciu pojawił się także minister sportu Witold Bańka, który wspomniał o znaczeniu tej areny dla polskich sportowców. Głos zabrał także złoty medalista olimpijski Zbigniew Bródka, który wspominał chwile, gdy zdobywał olimpijskie złoto i słynny apel komentatora Piotra Dębowskiego w sprawie budowy areny.

Pierwsze zawody na arenie już w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę odbędą się Mistrzostwa Polski w sprincie. Wstęp jest otwarty dla wszystkich.

Komentarze