Polska lepsza od Chorwacji. Wspaniała wygrana na inaugurację MŚ

23 wrz 2022, 20:08

W piątek, 23 września, rozpoczęły się mistrzostwa świata w siatkówce kobiet. W inauguracyjnym spotkaniu nasze reprezentantki spisały się znakomicie i pokonały Chorwatki 3:1. Zwycięstwo jest tym bardziej ważne dla polskiego zespołu, że to pierwszy występ biało-czerwonych siatkarek na imprezie tej rangi od 12 lat!

Polki pokazał charakter. Wygrana po wymagającym meczu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tegoroczne mistrzostwa świata siatkarek odbywają się w Polsce i Holandii. Impreza, potrwa aż do 15 października, a jej pierwszy akt został rozegrany w Arnhem, gdzie podopieczne Stefano Lavariniego zmierzyły się z Chorwatkami. Siatkarski z Bałkan na imprezę awansowały dzięki temu, że z grona uczestników wykluczono reprezentację Rosji.

Polskie siatkarki pokonały Chorwatki 3:1. Zawodniczki prowadzone przez Lavariniego swoją moc pokazały już w pierwszym secie, gdzie bardzo szybko udało im się uzyskać trzypunktową przewagę, którą stale powiększały. Ostatecznie skończyło się na tym, że pierwszą partię zakończyły wynikiem 25:19.

Gorzej biało-czerwonym zawodniczkom poszło w secie numer dwa. Ten padł łupem rywalek, które zaskoczyły Polki i już na początku meczu wywalczyły sobie czteropunktową przewagę (2:6). Siatkarski z naszego kraju starały się jeszcze nadrobić straty, ale ostatecznie musiały uznać wyższość Chorwatek (21:25).

Najbardziej szalony w piątkowym meczu był set trzeci. W nim podopieczne Stefano Lavariniego pokazały niesamowity charakter i nadrobiły ośmiopunktową stratę do rywalek. W pewnym momencie meczu przegrywały bowiem 8 do 16, aby ostatecznie wygrać tę partię 25:23. Czwarty set był tylko formalnością. Polki w nim nie dały żadnych szans reprezentacji Chorwacji.

Warto przypomnieć, że biało-czerwone w fazie grupowej będą rywalizować jeszcze z Turcją, Dominikaną, Tajlandią i Koreą Południową. Do kolejnej fazy awansują cztery najlepsze ekipy. Wszystkie mecze Polek można oglądać w Telewizji Polskiej.

Absurd goni absurd. Jastrzębski Węgiel może nie zagrać w PlusLidze!