Gładko i przyjemnie. Polscy siatkarze ograli Meksyk

4 paź 2023, 11:13

Siatkarze reprezentacji zgodnie z planem odnieśli czwarte zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia bez straty seta ograli najsłabszą drużynę grupy C, czyli Meksyk.

Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy

Pierwszy set do pewnego momentu był o dziwo dość wyrównany. Od stanu 11:11 Polacy wypracowali sobie jednak kilka punktów przewagi, co w zupełności wystarczyło, aby nie dać się dogonić rywalom. Meksykanie co prawda zbliżyli się do biało-czerwonych na jeden punkt (19:18), ale w końcówce nasi siatkarze dopięli swego i wygrali 25:21.

Drugi set początkowo miał dość podobny przebieg – do stanu 6:6 gra toczyła się właściwie punkt za punkt. Od tego momentu nasi siatkarze budowali swoją przewagę, ale tym razem nie dali Meksykanom nawet nadziei na wyrównanie. Ostatecznie triumfowali 25:19, potwierdzając swoją wyraźną dominację.

Trzeci set był jedynie formalności i jeszcze pełniejszym potwierdzeniem tego, że Polacy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Od stanu 4:3 sukcesywnie budowali swoją przewagę, która ostatecznie dała im zwycięstwo w tej partii 25:14.

Polska vs Meksyk 3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

Przed polskimi siatkarzami jeszcze trzy mecze w ramach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Zagrają jeszcze z Argentyną (6 października), Holandią (7 października) i Chinami (8 października).