Polska niedziela w kajakarstwie. Wysyp medali w Monachium

22 sie 2022, 11:31

Przepięknie wyglądała niedziela w kajakarstwie. Polska podczas mistrzostw Europy zdobyła łącznie aż piętnaście medali (pięć w konkurencjach olimpijskich). Wczorajsze zdobycze pozwalają z nadziejami patrzeć w przyszłość polskich kajaków. To świetne wiadomości w kontekście igrzysk olimpijskich, które za dwa lata będzie gościł Paryż.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska niedziela w kajakarstwie

Niedzielny występ polskich kajakarzy na mistrzostwach Europy to coś niesamowitego. Tego dnia reprezentanci naszego kraju sprawili, że emocje wśród fanów sięgnęły zenitu. Złote medale zdobyli: Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński w rywalizacji kanadyjkowych dwójek na 200 metrów, Anna Puławska w kajakowych jedynkach na 500 metrów oraz Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominka Putto w konkurencji K4 na dystansie 500 metrów.

Oprócz nich po krążki tego dnia sięgali: Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto (srebro) w kajakowych dwójkach na 200 metrów, Justyna Iskrzycka (srebro podczas współzawodnictwa na 1000 metrów), Mateusz Surwiło (parakajakowe jedynki na 200 metrów), Wiktor Głazunow i Tomasz Baraniak (srebro w kanadyjkach na 500 metrów) oraz Rafał Rosolski (brąz w K1 na 5000 metrów).

Piętnaście medali zdobytych w Monachium

W trakcie mistrzostw Europy w Monachium polscy kajakarze zgarnęli łącznie 15 medali. Pięć w konkurencjach olimpijskich: trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Jak również dziesięć w konkurencjach nieolimpijskich: jeden złoty, cztery srebrne oraz trzy brązowe. Do dorobku dwa medale dorzucili także parakajakarze.

To dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi, które za dwa lata odbędą się w Paryżu. Do tego czasu sporo może się zmienić. Jednak czempionat rozegrany w monachijskim Olympic Regatta Centre należy zaliczyć do jak najbardziej udanych zawodów dla polskiego kajakarstwa.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sześć medali dla polskich kajakarzy! Biało-czerwone szaleństwo w Monachium

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA