Kolejny dreszczowiec polskich siatkarek. Tym razem wygrana z Niemkami

29 cze 2023, 07:48

Siatkarki reprezentacji Polski rozegrały drugi w ciągu dwóch dni pięciosetowy bój w Lidze Narodów. Tym razem zakończył się on szczęśliwie – po pełnym emocji starciu podopieczne Stefano Lavariniego pokonały Niemki 3:2.

Zwycięski tie-break polskich siatkarek

Początek spotkania był w wykonaniu polskich siatkarek mocno nieudany. W pierwszym secie przegrywały 0:7, a następnie 2:12 i choć później nieco niwelowały tę stratę, Niemki pewnie rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść, wygrywając ją 25:15.

Dwa kolejne sety były w wykonaniu naszych siatkarek zdecydowanie lepsze. W drugim zbudowały sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca i wygrały 25:19. Trzecia partia do pewnego momentu była mocno wyrównana, ale od stanu 13:13 biało-czerwone nieustannie prowadziły, czego efektem było ponowne zwycięstwo 25:19.

W czwartym secie role znowu się odwróciły i to Niemki przed sporą część meczu prowadziły grę. Przewaga sześciu punktów, którą osiągnęły przy stanie 15:9 utrzymała się do końca, do wyniku 25:19. O losach spotkania decydował więc tie-break, w którym także nie zabrakło emocji. Biało-czerwone wyszły jednak z tej batalii zwycięsko, triumfując 17:15 i w całym meczu 3:2.

Polska vs Niemcy 3:2 (15:25, 25:19, 25:19, 19:25, 17:15)

Przed polskimi siatkarkami jeszcze dwa spotkania w ramach części Ligi Narodów rozgrywanej w Korei Południowej. W piątek ich rywalkami będą Bułgarki, natomiast w niedzielny poranek zmierzą się z gospodyniami, czyli Koreankami.

Thriller w meczu Polek! Minimalna przegrana w tie-breaku z mistrzyniami olimpijskimi