Strona główna Pilka reczna Polska szczypiornistka przechodzi do mistrzyń Hiszpanii!

Polska szczypiornistka przechodzi do mistrzyń Hiszpanii!

0

Kinga Gutkowska występująca w minionym sezonie w Arce Gdynia, UKS-ie PCM Kościerzyna oraz Piotrcovii Piotrków Trybunalski została bohaterką jednego z najbardziej niespodziewanych transferów ostatnich lat. Filigranowa rozgrywająca podpisała kontrakt z nowymi mistrzyniami Hiszpanii.

Kibice znad Wisły dobrze znają już drużynę Rocasa Gran Canaria. W sezonie 2017/2018 w finale Pucharu Challenge MKS Perła Lublin ograł w dwumeczu Hiszpanki. W tym roku zespół z Wysp Kanaryjski również dotarł do tego samego etapu i tym razem szczypiornistkom z Półwyspu Iberyjskiego udało się sięgnąć po to trofeum. W decydujących starciach okazały się lepsze od Pogoni Szczecin.

Sama zainteresowana przeżywała w obecnym sezonie istny roller coster. Przed końcem roku zmuszona była do poszukiwania nowej drużyny po upadku Arki Gdynia. Na chwilę zakotwiczyła w Kościerzynie, gdzie z marszu stała się wiodącą postacią. Po kilku spotkaniach zmieniła jednak barwy klubowe i przeniosła się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie dokończyła sezon.

Teraz Gutkowska będzie walczyła o znacznie wyższe cele. Mistrzynie Hiszpanii mają zagwarantowany udział w Pucharze EHF, a być może powalczą o udział w prestiżowej Lidze Mistrzyń. Rocasa Gran Canaria może otrzymać miejsce w jednym z turniejów kwalifikacyjnych, bądź nawet bezpośrednią dziką kartę do fazy grupowej.

Komentarze