Polska w półfinale Siatkarskiej Ligi Narodów! Horror z udziałem Biało-Czerwonych

21 lip 2022, 23:21

Polska pokonała Iran 3:2 w ćwierćfinale Siatkarskiej Ligi Narodów (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7). Znakomicie spisywali się przede wszystkim Bartosz Kurek, jak również Kamil Semeniuk i Jakub Kochanowski.

Ostatni mecz ćwierćfinałowy VNL

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mecz Polska – Iran był ostatnim ćwierćfinałowym starciem Volleyball National League. Wcześniej awanse do strefy medalowej wywalczyły zespoły narodowe USA (wygrana 3:1 z Brazylią), Włoch (3:1 z Holandią) i Francji (3:0 z Japonią). Reprezentacji Polski bardzo zależało na zrewanżowaniu się za porażkę poniesioną z rąk Irańczyków podczas turnieju w Ergo Arenie.

W premierowej odsłonie widowiska podopieczni trenera Nikoli Grbicia kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i zwyciężyli 25:21). Druga partia to niesamowicie wyrównana batalia, w której górą 26:24 byli przeciwnicy Polaków. Wkrótce więcej z czystego siatkarskiego rzemiosła czerpali Irańczycy.

Polska w półfinale Siatkarskiej Ligi Narodów

Trzecia część spotkania do złudzenia przypominała poprzednią. Gra ponownie toczyła się punkt za punkt i właściwie żadna ze stron nie chciała odpuścić. Jednak od stanu po 14 polscy siatkarze uzyskali sześć punktów z rzędu i zwyciężyli tego seta 25:18.

Irańczycy świetnie rozpoczęli czwartą partię i już po kilku minutach prowadzili 12:4. Przewaga wypracowana przez oponentów podopiecznych Grbicia wystarczyła, żeby odnieść triumf w secie 25:16 i doprowadzić do tie breaka. W nim lepsza była reprezentacja Polski, która wygrała 15:7. Półfinałowymi rywalami Biało-Czerwonych będzie ekipa USA.