Polska w półfinale United Cup! Świątek i Hurkacz dali popis

4 sty 2023, 14:18

Polscy tenisiści wygrali 3:2 z Włochami i awansowali do półfinału turnieju United Cup, w którym zagrają z reprezentantami Stanów Zjednoczonych. Decydujące o awansie było zwycięstwo Igi Świątek i Huberta Hurkacza w deblowym starciu.

Po dwóch pierwszych pojedynkach w starciu Polski z Włochami był remis 1:1. Najpierw Daniel Michalski przegrał 1:6, 1:6 z Lorenzo Musettim, a następnie Iga Świątek po trudnym pojedynku wygrała 6:2, 6:4 z Martiną Trevisan. Kwestia awansu do półfinału była zatem otwarta.

Polska w półfinale United Cup

Jako pierwszy do gry wkroczył Hubert Hurkacz (10. ATP), który grał z Matteo Berrettinim (16. ATP). Pierwszego wyrównanego seta wygrał włoski tenisista, po czym Polak odpowiedział tym samym i doprowadził do wyrównania. W decydującej partii lepszy był jednak Włoch, który zwyciężył całe spotkanie.

Decydujące w kontekście polsko-włoskiego pojedynku było zatem starcie Magdy Linette (48. WTA) z Lucią Bronzetti (54. WTA). Polka nie miała żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa – w pierwszym secie dała rywalce wygrać tylko jednego gema, a w drugim dwa. W ten sposób Linette doprowadziła do remisu w rywalizacji 2:2.

Decydującym o awansie do półfinału był zatem pojedynek deblowy, w którym Iga Świątek i Hubert Hurkacz grali z Camillą Rosatello i Lorenzo Musettim. Polski duet był niemal bezbłędny – w ciągu zaledwie 62 minut rozprawił się włoską parą 6:1, 6:2 i zapewnił polskiej drużynie grę w kolejnej rundzie.

Polska vs Włochy 3:2
Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6
Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4
Hubert Hurkacz – Matteo Berrettini 4:6, 6:3, 3:6
Magda Linette – Lucia Bronzetti 6:1, 6:2
Iga Świątek/Hubert Hurkacz – Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti 6:1, 6:2

W półfinale premierowej edycji turnieju United Cup polscy tenisiści zagrają ze Stanami Zjednoczonymi. Amerykanie w składzie Madison Keys, Taylor Fritz, Jessiga Pegula i Francis Tiafoe pokonali 4:1 Wielką Brytanię.

Reprezentacja Polski jednak bez dyrektora sportowego? Kołtoń rozmawiał z Kuleszą