Polscy hokeiści z awansem na zaplecze Elity! Wygrali wszystkie mecze w MŚ dywizji IB

Aktualizacja: 4 maj 2022, 17:00
4 maj 2022, 14:02

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie wywalczyła sobie awans do dywizji IA będącej zapleczem hokejowej Elity. Decydujące było ostatnie spotkanie z Japonią, w którym znakomicie spisywał się bramkarz John Murray. Biało-czerwoni wygrali 2:0 i zajęli pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata dywizji IB.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polska wygrywa MŚ dywizji IB i wraca do Elity

Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie były rozgrywane w Tychach, więc reprezentanci Polski mogli czuć się komfortowo i liczyć na wsparcie kibiców. Przełożyło się to na wynik w całych zawodach, ponieważ Polacy wygrali wszystkie cztery mecze i zajęli 1. miejsce premiowane awansem do wyższej dywizji.

Kluczowym dla ostatecznego sukcesu był pojedynek z hokeistami z Japonii, którzy od początku zawodów szli łeb w łeb z biało-czerwonymi. Już dwa dni przed meczem było w zasadzie pewne, że wszystko rozstrzygnie się 1 maja.

Polska zwyciężyła w tym meczu 2:0 po golach Arkadiusza Kostka w drugiej tercji oraz Alana Łyszczarczyka w tercji numer trzy. W całym spotkaniu świetnie spisywał się John Murray. Bramkarz polskiej drużyny przez cały mecz zapewniał duży spokój w okolicach bramki.

Wyniki Polaków na MŚ dywizji IB:

• Polska 3:0 Estonia
  • Ukraina 2:3 Polska (po rzutach karnych)
  • Serbia 2:10 Polska
  • Polska 2:0 Japonia

Dywizja IA, w której teraz będzie występować Polska jest zapleczem dla światowej elity. W przyszłym roku biało-czerwoni na mistrzostwach świata będą mogli walczyć o awans do grona najlepszych drużyn hokejowych na świecie.