Polski panczenista chce zmienić obywatelstwo

6 maj 2015, 18:22

Polski łyżwiarz szybki Sebastian Druszkiewicz planuje zmienić obywatelstwo. Wystąpił on z wnioskiem do Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego o uzyskanie zgody na zmianę barw z polskich na czeskie.

Druszkiewicz był członkiem polskiej drużyny na igrzyskach olimpijskich w Soczi. Wystartował w biegach na 10000 i 5000m, w których zajął odpowiednio 14. i 23. miejsce.

Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak wyścig drużynowy. Polska zdobyła w nim brązowy medal w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Druszkiewicz był rezerwowym, ale nie pojechał w żadnym z biegów. Z tego powodu nie otrzymał medalu ani też stypendium.

Zawodnik miał pretensje do trenera Wiesława Kmiecika, który nie wystawił go choćby w biegu półfinałowym z Holendrami. Polacy oszczędzali w nim siły i wyraźnie przegrali z “Pomarańczowymi”. Występ w tym biegu Druszkiewicza dałby mu brązowy medal i stypendium, które w znaczący sposób ułatwia przygotowania do sezonu.