Polskie siatkarki jadą na igrzyska! Wspaniały mecz i zwycięstwo nad Włoszkami

24 wrz 2023, 22:23

Polskie siatkarki zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu! W ostatnim, decydującym meczu turnieju kwalifikacyjnego w Łodzi biało-czerwone wygrały 3:1 z Włoszkami i zapewniły sobie awans na IO 2024! To będzie ich czwarty w historii występ na imprezie tej rangi.

Polki zagrają na igrzyskach!

Pierwszy set tego starcia od samego początku nie układał się po myśli naszych siatkarek. Włoszki bardzo szybko wyszły na prowadzenie i choć początkowo ich przewaga nie była zbyt duża, od stanu 8:7 zdobyły sześć punktów z rzędu. Biało-czerwone nie były w stanie odrobić tych strat i wyraźnie przegrały 15:25.

Drugi set rozpoczął się podobnie – od prowadzenia Włoszek, ale Polki nie dały im odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Od stanu 12:11 nasze siatkarki miały przewagę, jednak rywalki zdołały odrobić straty i samej końcówce miały niebezpieczną przewagę przy wyniku 23:21. Biało-czerwone wykazały się jednak świetną skutecznością i triumfowały 26:24, wyrównując stan rywalizacji.

Jak na ironię, trzeci set wyglądał niemal tak samo jak drugi. Włoszki miały bezpieczną przewagę 3-4 punktów przez sporą część tej partii, ale Polki “dorwały” je przy wyniku 21:21. W decydujących akcjach gra toczyła się punkt za punkt, ale w najważniejszym momencie to Polki postawiły na swoim – wygrały 25:23.

W decydującym o losach meczu secie Polki zagrały znakomicie. Od stanu 2:1 na samym początku biało-czerwone nie oddały rywalkom prowadzenia nawet na jedną akcję. Około 3-4 punktowa przewaga na chwilę została zniwelowana przez Włoszki do stanu 17:16, ale później nasze siatkarki ponownie były skuteczniejsze i ostatecznie wygrały 25:21!

Polska vs Włochy 3:1 (15:25, 26:24, 25:23, 25:21)

Polskie siatkarki zagrają na igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy od 16 lat i po raz czwarty w historii. Ostatnio rywalizowały na turnieju w Pekinie w 2008 roku, ale nie zdołały wówczas awansować do ćwierćfinału, kończąc występ na piątym miejscu w grupie A.