Polskie siatkarki poległy w meczu z USA. Rywalki nie pozostawiły złudzeń

Aktualizacja: 4 lip 2022, 18:22
17 cze 2022, 09:37

Reprezentacja Polski w siódmym meczu tegorocznej siatkarskiej Ligi Narodów dostała konkretne baty od wyżej notowanej drużyny USA 0:3. Polskie siatkarki wyraźnie odstawały od wyżej notowanych przeciwniczek, więc rozmiary porażki wcale nie powinny dziwić fanów naszej kadry.

Potężne lanie od Amerykanek

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Po heroicznym boju przeciwko reprezentacji Tajlandii, byliśmy przekonani, że podopieczne Stefano Lavariniego dostaną wiatru w żagle i pójdą za ciosem. Jednak oczekiwania fanów w Polsce na dobry rezultat ekipa USA prędko sprowadziła na ziemię. Tzn. Polki rzeczywiście dostały, ale nie wiatru w żagle, tylko potężnego łupnia od oponentek.

Amerykanki wprawdzie pozwoliły naszym rodaczkom wyjść w pierwszej odsłonie spotkania poza dziesięć punktów, ale obnażały słabości Polek na każdym kroku. Partia przegrana 12:25 mówi sama za siebie. Drugi set wyglądał już o niebo lepiej w porównaniu z tym, co Polki zaprezentowały w pierwszym akcie rywalizacji. Niemniej, to nie wystarczyło i ta odsłona również padła łupem USA (21:25).

Polskie siatkarki mają nad czym pracować

W trzecim secie znów swoją dominację pokazały Amerykanki. Polskie siatkarki były zupełnie nieskuteczne w ataku, a blok nie funkcjonował jak należy. Zespół trenera Lavariniego ma nad czym pracować, bo do optymalnej formy jeszcze daleka droga. Trzecia partia przegrana 16:25 woła o pomstę do nieba.

Aktualnie Polki zajmują ósme miejsce w tabeli siatkarskiej Ligi Narodów z dorobkiem 10 punktów. Drużyna USA jest na drugiej lokacie (15 “oczek”). W klasyfikacji prowadzi Japonia (17 punktów), która nie zaznała jeszcze smaku porażki w bieżącej edycji VNL.