Polskie siatkarki potwierdziły świetną formę. Pewnie ograły Turczynki

2 sie 2023, 20:42

Siatkarki reprezentacji Polski potwierdziły świetną formę, którą imponowały podczas niedawnej Ligi Narodów. W pierwszych z trzech meczów towarzyskich z Turcją nasze zawodniczki wygrały 3:1, a mecz ten był też okazją dla kilku zawodniczek do powrotu do narodowej kadry.

Polki pewnie ograły Turczynki

W pierwszego seta lepiej weszły polskie siatkarki, które dzięki dobrej grze wracającej do kadry Joanny Wołosz prowadziły 5:2. Turczynki zdołały odrobić straty z nawiązką, ale od stanu 12:11 dla naszych siatkarek ich przewaga była wyraźna. Dopełniły dzieła przy wyniku 25:20.

W drugim secie sytuacja była podobna, choć zawodniczki z Turcji w pewnym momencie prowadziły 13:10. Od asa serwisowego Magdy Stysiak (18:17) biało-czerwone nie oddały już przewagi i wygrały 25:23.

W trzecim secie doszło do kolejnego głośnego powrotu do kadry – na boisku zameldowała się Malwina Smarzek, która w jednej z pierwszych akcji efektownie zaatakowała z trzech metrów. Tę partię Polki pewnie wygrały 25:16. Czwarty set, rozgrywany tradycyjnie w ramach towarzyskich spotkań, padł łupem Turczynek (25:20).

Polska – Turcja 3:1 (25:20, 25:23, 25:16, 20:25)

To pierwszy z trzech meczów towarzyskich przeciwko Turcji, jakie w najbliższych dniach czekają polskie siatkarki. Dwa kolejne mecze zostaną rozegrane w piątek (17:30) i sobotę (18:00).