Polskie siatkarki w ćwierćfinale ME! Pewne zwycięstwo nad Niemkami

27 sie 2023, 21:37

Siatkarki reprezentacji Polski wyrównały wynik z poprzednich mistrzostw Europy! Podopieczne Stefano Lavariniego bez większego problemu wygrały 3:0 z Niemkami i awansowały do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z triumfatorkami tegorocznej Ligi Narodów, a więc Turczynkami.

Kapitalny mecz Polek i awans do ćwierćfinału

Polskie siatkarki od początku pierwszego seta były skuteczniejsze, co też było widoczne na tablicy wyników. Biało-czerwone prowadziły 11:6, ale później chwilowo się zatrzymały, przez co Niemki wyrównały do stanu 13:13. Od stanu 20:20 nasze zawodniczki nie dały sobie wyrwać prowadzenia i wygrały tę partię 25:22.

W drugim secie to Polki musiały gonić wynik – rywalki prowadziły już 7:4. Od wyrównania do wyniku 8:8 reprezentantki Polski systematycznie powiększały swoją przewagę nad Niemkami. Największą przewagę osiągnęły przy rezultacie 18:10 i choć niemieckie siatkarki nieco zniwelowały tę przewagę, biało-czerwone wygrały 25:20.

Na początku trzeciego seta rywalizacja toczyła się niemal punkt za punkt. Biało-czerwone prowadziły 7:4, ale następnie Niemki wyszły na prowadzenie 14:11. Polki szybko jednak wróciły do gry, jednak w końcówce rywalki postawiły trudne warunki. Potrzebna była gra na przewage, w której nasze siatkarki były lepsze – wygrały 26:24 i są w ćwierćfinale!

Polska 3:0 Niemcy (25:22, 25:20, 26:24)

W ćwierćfinale polskie siatkarki zagrają z brązowymi medalistkami poprzednich mistrzostw Europy i triumfatorkami tegorocznej Ligi Narodów Turczynkami, które w 1/8 finału wygrały 3:1 z Belgią. Drużyna te spotkały się ze sobą na początku sierpnia – w trzech meczach towarzyskich dwukrotnie lepsze były Polski, a raz zawodniczki z Turcji.