Polskie siatkarki znowu rozgromiły Francuzki! Świetny mecz biało-czerwonych

Aktualizacja: 25 maj 2023, 20:35
25 maj 2023, 19:33

Siatkarki reprezentacji Polski po raz drugi z rzędu nie dały żadnych szans Francuzkom. W drugim meczu towarzyskim pomiędzy tymi drużynami biało-czerwone wygrały 4:0 i pokazały, że są w świetnej formie przez rywalizacją w Lidze Narodów.

Polki ponownie zdeklasowały Francuzki

Siatkarki reprezentacji Polski w środę rozegrały pierwsze towarzyskie spotkanie z Francuzkami. Mecz był rozgrywany do czterech setów i w każdym z nich lepsze były biało-czerwone – wygrywały bowiem 25:21, 30:28, 25:11 i 25:23, potwierdzając tym samym swoją przewagę.

Czwartkowe starcie co do zasady miało podobny przebieg. W pierwszym secie poza kilkoma momentami wynik był mocno na styku, choć francuskie siatkarki prowadziły tylko dwukrotnie – przy wyniku 1:0 i 16:15. Polki były skuteczniejsze w kluczowych akcjach i wygrały 25:21.

W drugim secie zawodniczki z Francji postawiły się nieco bardziej, czego efektem było prowadzenie 13:10, a następnie 17:14. I tym razem jednak Polki włączyły drugi bieg w końcowych fragmentach i odwróciły wynik, wygrywając tę partię 25:21.

W ostatnim secie przewaga biało-czerwonych była bezapelacyjna od samego początku. Podopieczne Stefano Lavariniego szybko wypracowały sobie dość sporą przewagę, którą sukcesywnie powiększały. Ostatecznie wygrały seta 25:15. W ostatnim secie Polki ponownie były lepsze i wygrały 25:20, a cały mecz 4:0.

Polska vs Francja 4:0 (25:21, 25:21, 25:15, 25:20)

Teraz polskie siatkarki przystąpią do rywalizacji w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Od 30 maja do 3 czerwca rozegrają pierwsze cztery mecze, a ich rywalkami będą Kanadyjki, Włoszki, Tajki i Serbki.