Polskie tenisistki przegrywają z Rosją w Pucharze Federacji

6 lut 2019, 19:11

Polskie tenisistki, na inaugurację tegorocznej rywalizacji w Pucharze Federacji przegrały z Rosją. Najpierw porażkę poniosła Iga Świątek, a w meczu najlepszych rakiet obu ekip Magda Linette, po zaciętym meczu okazała się gorsza od Anastazji Pavluchenkovej.

Pierwszy set był bardzo zacięty i wyrównany, ale na początku, w najważniejszych momentach zawsze Rosjanka przechylała szalę na swoją korzyść.

Polka wygrała swojego pierwszego gema, przy prowadzeniu Rosjanki 3:0. Co ważne zdołała przełamać rywalkę, a chwilę później wygrała własne podanie. Linette do końca sprawiała problemy rywale, ale Pavluchenkova zachowała chłodną głowę i wyrwała zwycięstwo w pierwszym secie.

Drugą partię też lepiej zaczęła Pavluchenkova. Najpierw przełamał Polkę, a potem wygrała gema przy swoim podaniu i prowadziła 2:0. Nasza tenisistka była podrażniona i to ją nakręcało. Po zwycięskim trzecim gemie skorzystała z pomocy masażysty. Po tej dłuższej przerwie, grała jeszcze lepiej. Rosjanka pokazała jednak duże doświadczenie i nie pozwalała się Polce rozkręcić. Skupiła się głównie na utrzymaniu własnego serwisu i to jej się udało. W ostatnim gemie dodatkowo przełamała Magdę Linette i przypieczętowała zwycięstwo.

Do rozegrania pozostał jeszcze debel, ale już wiadomo, że z Rosjankami przegramy.

Magda Linette – Anastasija Pavluchenkova 4:6, 3:6