Popis Igi Świątek! Polka w półfinale WTA Finals 2022

4 lis 2022, 08:34

Iga Świątek po raz kolejny zachwyciła świetną dyspozycją podczas WTA Finals 2022. Najlepsza polska tenisistka w drugim grupowym meczu wygrała 6:3, 6:2 z Francuzką Caroline Garcią i jest już pewna gry w kolejnej fazie turnieju, a także pierwszego miejsca w grupie A.

Na początek zmagań w tegorocznej edycji WTA Finals Iga Świątek w ciągu zaledwie 83 minut rozprawiła się z Rosjanką Darią Kasatkiną i wygrała 6:2, 6:3. Najlepsza polska tenisistka praktycznie od początku tego spotkania dominowała nad rywalką, czego najlepszym dowodem był wynik.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pewna wygrana Świątek nad Garcią

W drugim meczu turnieju Świątek grała z Caroline Garcią. Była to dla niej okazja na rewanż – pod koniec lipca w turnieju WTA w Warszawie lepsza była Francuzka, która po trwającym ponad dwie godziny pojedynku wygrała 6:1, 1:6, 6:4 i awansowała do półfinału. Ostatecznie Garcia wygrała rywalizację w stolicy Polski.

Początek pierwszego seta spotkania rozgrywanego w Fort Worth był niezwykle wyrównany. Żadna z zawodniczek nie była w stanie odskoczyć przeciwniczce na co najmniej dwa gemy, aż do stanu 3:3. Wtedy to Polka zaczęła grać znacznie skuteczniej i przełamała Francuzkę, natomiast dziewiątego gema wygrała po trzeciej piłce setowej.

Drugi set również zaczął się od przełamania Garcii, dzięki czemu Świątek od samego początku była na prowadzeniu. Od stanu 3:2 najlepsza polska tenisistka nie pozwalała już rywalce na zbyt wiele, czego konsekwencją były wygrane trzy kolejne gemy i cały set 6:2.

Świątek pewna awansu do półfinału WTA Finals

Po dwóch spotkaniach WTA Finals Iga Świątek z kompletem punktów i zerowym dorobkiem przegranych gemów pewnie prowadzi w tabeli grupy A. Jest także pewna awansu do półfinału turnieju, a to za sprawą wygranej Darii Kasatkiny nad Coco Gauff (7:6 (8-6), 6:3). Polka na pewno zakończy rywalizację na pierwszym miejscu w grupie.

Na zakończenie zmagań na tym etapie WTA Finals 2022 Iga Świątek zagra z Coco Gauff, która nie ma już szans na grę w dalszej części turnieju. Będzie to drugi pojedynek obu zawodniczek na przestrzeni kilku ostatnich tygodni. Po raz ostatni mierzyły się w ćwierćfinale zmagań w San Diego w połowie października. Polka pewnie wówczas wygrała 6:0, 6:3.