Porażka Bryla i Łosiaka w półfinale MŚ w siatkówce plażowej. Polacy zagrają o brąz

15 paź 2023, 08:47

Po emocjonującym spotkaniu Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali ze Szwedami Davidem Ahmanem oraz Jonatanem Hellvigiem 1:2 (11:21, 22:20, 16:18) i nie zagrają w finale mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Polacy mogą jeszcze zdobyć brązowy medal, o który powalczą w niedzielny wieczór.

Największy sukces w historii polskiej siatkówki plażowej

Na starcie tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce plażowej, które odbywają się w Meksyku, mieliśmy trzy polskie pary. Piotr Kantor i Jakub Zdybek wyszli z grupy, ale zakończyli rywalizację na 1/16 finału. Na tym samym etapie z turniejem pożegnały się Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Najlepiej wypadli Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy wygrali swoją grupę, a następnie bez straty seta wygrali trzy spotkania w fazie pucharowej.

Jeszcze nigdy polski duet nie był tak blisko zdobycia medalu mistrzostw globu. Już sam awans do półfinału to największy sukces w historii naszej siatkówki plażowej. Początek walki o finał nie był jednak dobry w wykonaniu Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Biało-czerwoni popełniali dużo błędów i przegrali pierwszego seta 21:11. Druga odsłona była już bardziej wyrównana, ale prawie przez całą partię na minimalnym prowadzeniu byli Polacy. Ostatecznie wygrali oni 22:20 i doprowadzili do remisu 1:1.

W tie-breaku Polacy mieli już dwa punkty przewagi, ale w decydującym momencie lepiej zagrali David Ahman oraz Jonatan Hellvig i to oni wystąpią w finale. Przy stanie 14:13 nasza para nie wykorzystała piłki meczowej. Następnie inicjatywę przejęli rywale i decydujący set zakończył się wynikiem 16:18. Meczu o brązowy medal zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 20:00 czasu polskiego. Rywalami Michała Bryla i Bartosza Łosiaka będą Amerykanie Trevor Crabb i Theo Brunner.