poniedziałek, 3 października, 2022

Porażka Igi Świątek z Haddad Maią. Polka żegna się z turniejem w Toronto

Niestety, Iga Świątek nadal nie może znaleźć optymalnej formy po fantastycznej pierwszej połowie roku. Polka przegrała w III rundzie ATP Masters 1000 w Toronto po trzysetowym pojedynku z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek szuka powrotu do mistrzowskiej formy

Bardzo łatwe zwycięstwo nad Tomljanović w poprzedniej rundzie mogło wskazywać na to, że najlepsza tenisistka świata wg rankingu WTA wraca na swój topowy poziom. Chwilę po wczorajszym zwycięstwie sama przyznała, że odnalazła swój rytm. Starcie z Haddad Maią, notowaną na 24. miejscu pokazało, że to jednak jeszcze nie jest ten czas.

Duża ilość błędów, brak wspomnianego rytmu oraz pewności siebie – głównie to rzucało się w oczy. Pomimo tego, nie był to jednostronny pojedynek, co jest bardzo dobrą oznaką. Świadczy o tym, że potencjał na bycie światową „jedynką” nie wyparował, a jedynie należy skorygować pewne kwestie. Większość, o ile nie wszystkie „siedzą” na pewno w głowie.

Niewątpliwie tak szybka porażka w Toronto jest niespodzianką nie tylko w Polsce, ale i w całym tenisowym świecie. Spodziewano się, że Iga Świątek na tym turnieju będzie w stanie sięgnąć po bardzo dobry wynik. Tak się jednak nie stało i to może nieco niepokoić przed wielkoszlemowym US Open, który rozpocznie się już za dwa tygodnie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Hurkacz obronił piłkę meczową i wygrał. Polak w ćwierćfinale ATP Masters w MontrealuPodobne teksty

Komentarze

  1. Świątek powinna zająć się treningiem
    a nie wojną na Ukrainie. Politycy rozpętali wojnę a takie gwiazdeczki
    jak Świątek mają gdzieś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA